Hodinky

Armand NICOLET

Sme hrdí na to , že Vám môžeme predstaviť značku , malej manufaktúry v mesta Tramelan, vo švajčiarskom pohorí Jura. Dnes sa v historickej budove produkuje limitované množstvo hodiniek, s dôrazom kladeným na maximálnu technickú dokonalosť produktu, ako aj jeho finálny detail. História značka začala v roku 1875 a stále pokračuje.

Armand Nicolet syn hodinára , pomáhal počas voľna svojmu otcovi v rodinnej hodinárskej dielni a po skvelom ukončení štúdia založil svoj „ Atelier de Horlogerie“.

V roku 1902 potvrdil svoje technické schopnosti a skonštruoval vreckové hodinky s puzdrom s prepletaným „ guilloché „ vzorom , z ružového zlata , so smaltovaným ciferníkom, s jednotlačidlovými stopkami a kompletným kalendárom , s vracajúcou sa stopkovou rúčkou a ciferníkom deleným na štvrť hodiny. V danej dobe nevídaný komplikovaný strojček.

Počas niekoľkých rokov zdokonaľoval svoje technické vzdelanie aj svoje produkty , ktoré sú dodnes vystavené vo firemnom múzeu a sú veľmi žiadané medzi zberateľmi. Po jeho smrti, v roku 1939 prevzal vedenie firmy jeho syn Willy a pokračoval v úspešnom vývoji nových produktov .

Počas prvej polovice 20.stor. sa v meste Tramelan sústredila hodinárska výroba , hlavne hodinových strojčekov , a v roku 1950 sa táto oblasť stala treťou najvýznamnejšou oblasťou hodinárskeho priemyslu vo Švajčiarsku. Sídlilo tu asi 150 firiem , ktoré zamestnávali asi 800 hodinárov.

V týchto rokoch Nicolet dokončil vývoj strojčeka Venusa začal jeho produkciu. Modifikácie tohto strojčeka boli použité neskôr , v rôznych komplikovaných a sofistikovaných strojčekoch, napr. kompletný kalendár , stopkový strojček s blokovým kolesom pre meranie medzičasu Venus 175

V roku 1950 Nicolet produkuje patentovaný stroj „ Ajustor“ geniálny mechanizmus umožňujúci reguláciu strojčeka bez potreby otvoriť hodinky.

V roku 1970 bola firma, tak ako väčšina hodinárskych firiem vo Švajčiarsku tvrdo zasiahnutá krízou. Bola reorganizovaná a začala spoluprácu s prestížnymi značkami, pre ktoré vyrábala strojčeky a kompletizovala hodinky a takto si Nicolet uchoval svoje know-how a produkčné schopnosti.

Opätovná nezávislosť značky sa začala napĺňať v roku 1987 , keď sa začala pripravovať ucelená , vlastná kolekcia hodiniek a v roku 2000 bola predstavená celosvetovo.

A s nečakane veľkým úspechom. Celková stratégia firmy , ponúkať len limitované množstvo hodiniek na trh , so zameraním na perfektnú kvalitu a s dôrazom na detail produktu, slávila veľký úspech. Dôkazom toho sú modelové rady L06 , L07, L08, LS8, kde sú použité strojčeky Venus , ktorých výroba bola obnovená na základe pôvodnej technickej dokumentácie.

V čom je teda jedinečnosť hodiniek Armand Nicolet? V použití prvotriednych materiálov pri výrobe puzdier a sklíčok hodiniek, vysoký stupeň kontroly konečného produktu, jedinečné strojčeky Venus,ktoré zatiaľ nepoužívajú žiadne hodinárske značky, pretože sú chránené patentovým vzorom, výroba a kompletizácia hodiniek na jednom mieste, malá sériová produkcia a z toho vyplývajúca jedinečnosť hodiniek.

Armand Nicolet 100% made in Swiss. „História niekedy začala a stále pokračuje“

Armand NICOLET
Armand NICOLET
Armand NICOLET
Armand NICOLET
Armand NICOLET
Armand NICOLET
Armand NICOLET
Armand NICOLET

Zoznam hodiniek