Novinky

Davosa

Malá zaujímavosť pre priaznivcov značky DAVOSA.

Hodinky značky Davosa Argonautic Dual Time majú povesť ako jedný z najodolnejších a najobľúbenejších hodiniek pilotov a potápačov. Svoju vysokú presnosť, automatický samonaťahovací strojček švajčiarskej kvality a požadovanú kvalitu tieto hodinky nedávno demonštrovali počas netradičnej úlohy: Hodinky Argonautic Dual Time so sériovým číslom 33 boli vyslané do stratosféry len s pomocou héliového balóna, 5400 litrov vzácneho plynu a špeciálne navrhnutej gondolovej konštrukcie - a vrátili si pracujúce na plné obrátky. 

Výber sériového čísla 33 nebol náhodný. Úlohou bolo nielen dostať hodinky do stratosféry, ktorá začína vo výške 15,000 metrov, ale dokonca dosianuť alebo presiahnuť výšku 33,000 metrov. Po asi 100 minútovom lete, hodinky Davosa Argonautic Dual Time dosiahli maximálnu výšku: héliový balón praskol vo výške 35,400 metrov vzhľadom na extrémne nízky tlak. To znamené že prekročili cieľovú výšku o 2,400 metrov. 

Hodinky sa následne vrátili naspäť na Zem vďaka padáku ktorý bol aktivovaný voľným pádom. Let bol zachytený v sérii pozoruhodných a na kameru prichytenú k vnútrajšku izolovanej sférickej konštrukcie. Tento let si môžete pozrieť po otvorení tohto linku:

Pozrite si video 

Takisto Vám môžme s hrdosťou oznámiť že hodinky z kolekcie Argonautic sa nachádzajú aj u nás na predajni. Príďte si urobiť si radosť. 

Zoznam noviniek